etusivuotsikko2

Porin sairaus- ja tapaturmainvalidien kerhossa tutkailtiin ja tutustuttiin yhdistyksen omiin kotisivuihin ja facebook-sivustoon. Koivulan Kari oli paikalla kertomassa netissä toimivasta verkkosivustosta sivutie.net'stä, joka on mm. yhdistyksemme yksi tiedotuskanavista. Sivut koettiin tärkeäksi. Näin voimme tuoda omaa sanomaamme ja tiedotuksia muidenkin kuin oman väen tietoon. 

Toiveena on saada yhä useampi yhdistyksen jäsenistä osallistumaan "tilan" käyttöön ja täyttöön. Verkkosivusto on avoin myös kaikille muillekin halukkaille tulla mukaan kirjoituksilla, kommenteilla, kuvituksilla yms. tarjonnalla.
Kansalaistoimintaa ja vuorovaikutusta. Se on sivustonkin otsikkona.

Mietitään jatkoa miten toimia ja kartoitetaan halukkuutta jatkoon.
Digitaidot ovat tänä päivänä pakollista pakkopullaa, sillä lähes kaikki toiminnot on siirretty nettiin. "Katso netistä" -lausuma on liiankin totta ja aivan liian monissa "palveluissa". Älylaitteet ovat syrjäyttäneet ihmiskontaktit. Valitettavasti.

Kotisuvjen tutkiskelua Tsil Pori

Comments powered by CComment